Sposób rozpatrywania wniosków
Sposób przyjmowania i załatwiania spraw
w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Kartuzach
Dyrektor Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Kartuzach przyjmuje w zakresie zadań statutowych i wynikających z Rozporządzenia MEN z 1 lutego 2013 r. w sprawie szczegółowych zasad działania publicznych poradni psychologiczno - pedagogicznych, w tym publicznych poradni specjalistycznych (Dz. U. 2013.199 ze zm.).
Pracownicy pedagogiczni przyjmują codziennie zgodnie z tygodniowym harmonogramem pracy ustalonym z początkiem roku szkolnego
Administracja Poradni (sekretariat) pracuje w godzinach 8.00 – 16.00.
Udzielenie dziecku pomocy psychologiczno-pedagogicznej
UWAGA: Przed złożeniem wniosku o wydanie opinii (informacji) konieczne jest przeprowadzenie w poradni badania diagnostycznego na podstawie wniosku o objęcie pomocą w Poradni - http://pppkartuzy.pl/do-pobrania/
Po złożeniu wniosku rodzic oczekuje na ustalenie terminów spotkań z pracownikami pedagogicznymi poradni.
W przypadku niestawienia się na badanie w uzgodnionym terminie, bez wcześniejszego powiadomienia o tym pracowników poradni, wniosek nie będzie realizowany.
W przypadku dwukrotnego niestawienia się na zajęcia terapeutyczne w uzgodnionym terminie, bez wcześniejszego powiadomienia o tym pracowników poradni, zajęcia nie będą kontynuowane.
Sprawy realizowane są w kolejności zgłoszeń, sprawy pilne - na bieżąco.
Wydanie opinii (informacji) po przeprowadzonej diagnozie psychologiczno-pedagogicznej
W celu wydania opinii / informacji po przeprowadzonej diagnozie należy złożyć w Poradni wniosek o wydanie opinii / informacji – dostępny na miejscu
Poradnia wydaje opinie w sprawach określonych w ustawie Prawo oświatowe z dnia 14 grudnia 2016 r. (Dz.U.2018.996 t.j. ze zm.), ustawie z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty (Dz.U.2018.1457 j.t. ze zm), w ustawie z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks pracy (Dz.U.2018.917 t.j. z późn. zm.) oraz w przepisach wydanych na podstawie tych ustaw.
Poradnia może wydawać opinie także w innych sprawach, niż w określone w przepisach, związanych z kształceniem i wychowaniem dzieci i młodzieży.